BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas? Kodėl? Ir kur link :)…

2013-09

Sveiki visi besidomintys ir ieškantys :). Paskutiniu metu sutikti žmonės vis paklausia ką mes veikiam ir kodėl. Puikūs klausimai. Bet jei atvirai, tai…

Ši vasara buvo gana užimta. Apskritai nebepamename tokio laiko, kai nebuvo ką veikti. Dėl to ir naujų įrašų į Blogą nebėra laiko rašyti.. Kažkaip įdomiau yra gyventi gyvenimą negul jį aprašinėti. Bet jau prisikaupė visokių dalykėlių, kuriuos reiktų aprašyti, tai sutarėm, kad kol dar geras oras, Tadas eis baigt apkalinėt pavėsinės, o aš tuo metu brūkštelsiu šį tą, jo ir savo vardu.

Visų pirma, tai gyvename dabar dviese (neskaitant bičių, kamanių, zylių, medžių, prūdo dvasių ir visos kitos gyvybės greta).

Į šiaurę nuo mūsų nusipirkę hektarą žemės kuriasi Oksanos ir Algio šeima, su trim vaikais. Jau beveik visiškai savarankiškai. Šaunuoliai jie. Pavyzdys, kad svarbiausia noras gyventi gamtoje ir noras savo šeimai geriausio , o visos kitos kliūtys įveikiamos.

Povilas, kuris kūrėsi miške, išvyko pakeliauti ir užsidirbti pinigėlių žemei ar sodybėlei.

Ieva ir Tadas nusipirko sodybą arčiau tėvų, o sklypą kuriame kūrėsi netoli mūsų - pardavė draugams. Bet vienas netektis papildė kiti atradimai. Pasirodo, kitoj pusėj miško, visai netoli mūsų gyvena šeima, kuri kaip ir mes vysto savipakankamą ūkį, tik jei mes žaidžiam su augalais, tai jie augina daugybę įvairiausių gyvūnų.. Ir kartais atjoja pas mus į svečius :) Apskritai vis daugiau bendraminčių atrandame gyvenančių netoliese. Panašus traukia panašų.


Bet jei palyginti su kitomis vasaromis tai šią vasarą mes ilsėjomės nuo žmonių. Labai atsiprašau, bet rašysiu atvirai. Užpernai ir anksčiau mes kvietėme į svečius visus, kas tik nori.. ir pas mus pradėjo lankytis ne tik malonūs žmonės, bet ir visai nemalonūs jų draugai, tokie kaip žolė, alus, vynas, cigaretės… o namai ėmė virsti kažkieno pasilinksminimų vieta. Tas labai išvargino ir po truputi privedė prie to, kad nebesinorėjo žmonių. Dar ir tarpusavyje teko daug derintis, ir su “ekogyventojais”, todėl šią vasarą pasiėmėm atostogų :) Dabar šiek tiek pailsėjom ir matyt vėl po truputi atversim savo duris.. Dar neaišku kokia forma, bet bus matyt.

O nuo pavasatio labai daug laiko praleidom darže, tiksliau, daržuose, nes mes turėjom septynis daržus - du Tado ir penki mano. Užtai užsiauginom sau visko ir maisto praktiškai nebeperkame… Na, tik aliejų, sėklas, ir jei užsinorim kokio nors egzotiško skanėsto.. Daug eksperimentavom, žaidėm.. Na, iš tiesų labai įdomu stebėti, kaip viskas vyksta gamtoje ir pasinaudojant tais vyksmais kurti. O kai kuri iš gamtos ir su gamta atrodo, jog kuri vienyje su “Dievu”, jog jis šalia, ir padeda, moko, kartu džiaugiasi, liūdi, kai nepavyksta.. “Dieviškas jausmas” :).

Dar vienas šaunus dalykas, kas mums nutiko šią vasarą tai Baltiška senovės amatų stovykla vaikams, paaugliams ir draugams :) Mes su Tadu ir draugais seniau rengdavome ir dalyvaudavome stovyklose vaikams ir dabar, jau užaugę tų stovyklų dalyviai suorganizavo stovyklą mums :) Čia juokauju, bet beveik taip ir buvo :) Žodžiu, Tadas sėdėjo pas kalvį ir kalė visokius ūkyje reikalingus dalykus, o aš minkiau molį, audžiau juostas, paišiau mandalas, ėjau į vakarines meditacijas ir šiaip džiaugiausi :) Dar, kas norėjo darė žalvarinius papuošalus, degė indus, gamino instrumentus, drožė, ėjo į žygius… Žodžiu, buvo tokia laisva, natūrali stovykla, kur nėra griežtų dienotvarkių, nėra vadovų nei mokinių.. Visi tiesiog gyvena ir mokosi vieni iš kitų gyvenimo  ir amatų :)

Dar trys šios vasaros projektai buvo pavėsinė, šiltnamis ir pirtis, iš kurių kolkas baigiama įgyvendinti tik pavėsinė. Tadas mėgsta viską daryti gerai, kad ilgai laikytų ir naudoti medžiagas, kurias neekologiški žmonės vadina šiukšlėmis. Pridėjus dar ir akmens amžiaus įrankius visos mūsų statybos šiek tiek užtrunka, bet užtai turime super ekologiją :)

Dar kelios džiugios naujienos. Visai netoli mūsų atsirado keli parduodami sklypai - du besiribojantys su mumis dideli, kiti šiek tiek toliau, bet mažesni. Mes galvojame taip pat parduoti šiek tiek žemės jei atsirastų geri žmonės.

Mes norėtume sukurti erdvę, kur gyventų laisvi, stiprūs, sąmoningi, laimingi žmonės. Visų pirma - mes… Bet tikimės, kad norinčių atsiras ir daugiau.

Tai tiek apie veiklas ir pokyčius mūsų pasaulėlyje.

Dar norėjau parašyti apie esmę, apie tai, kodėl mes taip gyvename ir ką mes čia darome :) kad tiems, kurie galbūt norėtų prisijungti būtų aiškiau. Bet gal rytoj :)

G. ir jau grįžęs ir miegantis T. :)

Aš :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Kas? Kodėl? Ir kur link :)…”

  1.   krikionis rašo:

    Ekleziasto 2: 24 Žmogui nieko nėra geresnio, kaip valgyti, gerti ir džiaugtis savo darbu. Aš mačiau, kad visa tai ateina iš Dievo rankų.
    25 Ar kas be Jo gali valgyti ir mėgautis?
    26 Žmogui, kuris Jam patinka, Jis suteikia išmintį, pažinimą ir džiaugsmą, bet nusidėjėliui duoda sunkią užduotį rinkti ir kaupti, kad galėtų atiduoti tam, kuris patinka Dievui. Tai taip pat tuštybė ir vėjo gaudymas.

Rašyk komentarą