BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kuriama Ekogyvenvietė

Pribrendo reikalas surašyti viską juodu ant balto, gal sakau nebereikės kartoti to paties, rašinėti el. laiškuose ir pasakoti susidomėjusiems prie laužo ar krosnies (nors turbūt vistiek reikės :), visko gi nesurašysi…).

Jau treti metai kaip gyvenu sodyboje - asmeninėje meilės erdvėj. Į svečius nuolat atvyksta žmonės ir dauguma su ilgesio gaidelėm atsidūsta: „eh… gerai tau čia..” - o ką pridurti? Man išties čia gera. Norisi kad ir kitiems būtų gera. Tai viena iš priežasčių, kodėl siūlau žmonėms įsigyti žemės lopinėlį ir susikurti sau ir savo šeimai asmeninę meilės erdvę (kai kurie taip ir padarė). O kad galėčiau gėrėtis laimingais kaimynų veidais tai siūlau žmonėms kurti savo meilės erdves šalia mano sodybos. Čia taip nesigilinant į smulkmenas :)…

Per pastaruosius pusantrų metų jau apie dešimt šeimų, pavienių jaunikaičių ir ne tik - pareiškė norą šalia įsigyti žemės kūrimuisi. Dalis nusiteikę labai rimtai (tai šis tekstukas ne jiems :) - nes jie ir patys pakankamai stiprūs susitvarkyti savo gyvenimus be aplinkinių pagalbos, t.y. jeigu tikrai nori tai ir įsikurs šalia). Kitos dalies situacija truputį prastesnė, jiems iškyla įvairiausių sunkumų (aš tai žinoma suprantu, kad tai asmeninės situacijos jų gyvenimo kelyje - jie patys turi jas praeiti ir taip įgyti asmeninės patirties, sutvirtėti ir t.t.). Pats aš stengiuosi nesikišti į šiuos procesus - tokiu mat požiūriu vadovaujuosi, kad visi mes lygūs ir pakankamai stiprūs, na vienu žodžiu Dievo vaikai - Kūrėjai ir t.t. Bet visko pasitaiko, jei labai prašo tai padedu kiek galiu, nors labai stengiuosi nepakenkti su per didele pagalba. Na vienu žodiu „Kelias į pragarą gerais norais grįstas”. Bla bla bla :)….. Esmė tame, kad kilo mintis surinkti norinčius šalia kurtis į vieną vietą (pradžiai virtualią) ir suteikti jiems galimybę susišnekėti tarpusavyje, gal susitarti kad kartu kokį sklypą pagaliau imtų ir įsigytų, apjungtų šiame etape savo turimus resursus (vienas turi marias laiko, kitas pinigų, trečias žinių, ketvirtas pažįstamų kokioj nors valdančiojoj struktūroj, dar vienas mašiniuką važiuojantį bet be žieminių padangų, o pas kitą tos padangos mėtosi be naudos ;) ir t.t.). Norintys šalia manęs įsigyti žemės rašykite komentaruose (visus nesusijusius be gailesčio ir sąžinės graužimo trinsiu, kaip ir iki šiol dariau :)), patarčiau ten savo kontaktus nurodyti, kad galėtumėte vieni su kitais susisiekti, realų susitikimą susiorganizuoti (pradžiai gal mieste arba iš kart mano sodyboj). Padėsiu kiek galėsiu :), bet to net neprireiks ;) patys pamatysit :) :) :).

Kurkime trokštamą ateitį dabar :)…

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (42) | “Kuriama Ekogyvenvietė”

 1.   Kaparas rašo:

  Sveiki visi!

  Kaip Tadas ir minėjo atsiranda visokių šeimų ir jaunikaičių, kurie svarsto pirkti žemės Tado kaiminystėj ir galbūt kurti kažkokią tai eko gyvenvietę. Aš pavienis jaunikaitis, bet ieškau ne žmonos, o ieškau bendraminčių ir žmonių rimtai svarstančių įsigyti žemės šiose apylinkėse:) Manau kartu galėtumėm daugiau nuveikti, ypač atsižvelgiant į situaciją tų kurie piniguose nesimaudo…

  Kodėl naudinga susiburti? Keli žmonės nupirks daugiau žemės, šiuo atveju ko gero ir kaina būtų mažesnė…Nes jei visi pradėsim skambinėti tiems patiems žemės savininkams, pradės ko gero ir kaina iškarto kilti…O vat susirinko 10 žmonių, išžiūrėjo žemelę, susitarė, vienas žmogus paskambino, nusiderėjo, nusipirko, ir tada jau pasidaliną…aišku galima į viską ir skeptikšai pažiūrėti, bet nesvarbu, kol kas šiaip samprotauju, vienokiu ar kitokiu atveju manau naudinga būtų visiems bent jau pabendrauti…kaip T

 2.   Kaparas rašo:

  ….adas pasakytų…nieko neišėjo??? nu ir gerai! Bent jau susipažinot ir laiką gerą paturėjot :)

 3.   Erika rašo:

  Labas visiems ir Kasparui, ir Tadui :)

  Visiškai pritariu Kasparui.
  Aš, kaip ir daugelis kitų jaunųjų, klausinėjau Tado įvairiausių dalykų apie žemės pirkimą, gavau daug informacijos, bet pastaruoju metu visai užtrūnyjau ir įsijaučiau į savo kasdieną, pamiršdama svarbiausius tikslus :)
  Mano galva, mintis, apie metimąsi į krūvą yra labai puiki ir išradinga.
  Nežinau, ką čia dar nuo savęs pridėt, tik kad aš už ir, kad metuosi į krūvą :)

 4.   Kaparas rašo:

  Sveiki dar katrtą:)

  Šį savaitgalį vienai dienai (seštadienį arba sekmadienį) vykstu pas Tadą i sodybą vienai dienai, “darbiniais” reikalais :) pasivaiksčiosime po apylinkes, pasidairysim, paplanuosim, pasvajosim ir ko gero peršlapsim nuo drėgno oro :)
  Jei kas norėtų prisijungti - rašykite man į kaspukas@yahoo.co.uk
  Vyksiu automobiliu iš Vilniaus, tad yra kelios vieteles.

 5.   Kestas rašo:

  Labas!

  Ar yra kokia 10-15 hektariuku kad butu galima isikurti keliems vienetams?
  Smagu butu su kazkiek miskelio, su pelke kokia.

 6.   Toltik rašo:

  Tai jo yra ir tokių sklypų, konkrečiau tai reik atvažiuoti į vietą ir apžiūrėti, tada ir nupasakočiau viską, supažindinčiau su konkrečia situacija :).

 7.   mantas rašo:

  O kaip tu Tadai ziūri į ūkininkavimą? :) Vištų, triušių auginimą mėsai:) Ar geriau tokių kaimynų nebūtų?

 8.   Toltik rašo:

  Asmeniškai aš pats tai jokių gyvūnų nelaikau ir nelaikysiu (laukiniai gyvūnai aplink mane gyvena ir man tai patinka (norėčiau, kad jų daugėtų ir kad kaimynai pritartų tam), bet jie savimi pasirūpina, aš jais grožiuosi, jie atlieka savo natūralias funkcijas ekosistemoje), maždaug tuo visi santykiai su gyvūnais ir pasibaigia :).
  Bet esmė tai tame, kad kiekvienas savo erdvėje yra šeimininkas ir niekas negali kištis į kitų žmonių gyvenimus.
  Šiaip tai asmeniškai aš pritariu tam, kad visa vartojama produkcija būtų sukuriama toje pačioje gyvenamoje erdvėje (sodyboje), tos sodybos gyventojų rankomis.. jeigu valgote mėsą, kiaušinius, pieną tai sveikintina, jeigu visa tai susikuriate savo erdvėje patys.
  Tai vat :), asmeniškai man tai nemaišo, jau dabar yra dvi sodybos šalimais, jose gyvenantys žmonės valgo tradiciškai, tuo pačiu nelaiko jokių ūkinių gyvulių ar paukščių ir viską perkasi, bet man dėl to problemų nėra, toks jų pasirinkimas..
  Tai čia tokia mano pozicija :)..
  Jeigu domina nuomonė tų kurie šiuo metu ieškosi aplink mane žemės tai jų ir paklausk asmeniškai :).

 9.   Jurgita rašo:

  Labas, Tadai
  Šaunios mintys gimsta tavo galvoje. :)
  Puiki mintis surinkti į vieną vietą visus, norinčius kurtis šalia tavęs. Atsitiktinai perskaičiau šį straipsnelį, bet, kita vertus, nieko atsitiktinai nebūna. :)
  Taigi, iš karto prie tikslo. Būtų malonu susipažinti ir pabendrauti su visais, norinčiais kurtis šalia tavęs arba Giedraičių miestelio apylinkėse.
  Gal tarp jų atsiras artimų sielų, kurių mintys apie bendruomenės gyvenimą sutaps su manosiomis. Lauksiu laiškučių.
  Mano el. paštas: ieškok.rask@gmail.com
  Telefono numerį esu tau palikusi, taigi viešai jo neskelbsiu.
  Jurgita iš Vilniaus klubo “Gyvieji namai”

 10.   giedre rašo:

  noriu gyventi giedraiciuose vien del pavadinimo! dar praejusia vasara “karaliunu valdose” bandziau zuvi kokia sugauti ir kudroj pasimaudyti. gera ten aplink! tad noreciau siuo geriu ne retkarciais bet nuolat megautis!

 11.   Kaparas rašo:

  Labas Giedre,

  ir visi kiti sedintys uz monitoriaus ekrano. Rytoj darom pirmą susitikimą.
  Susitinkame 14val. Baltuose Drambliuose, (Vilniaus g. 41, Vilnius
  (Tarp Vilniaus Mokytojų namų ir S.Nėries gimnazijos), apie viską pakalbeti ir susipažinti. Tai mielai kviečiame jei yra bendraminčių anapus signalo :)

  Kasparas

 12.   Svajoklis rašo:

  Norim ir mes prisijungt :)…

 13.   Kasparas rašo:

  Labas Svajokli (-iai),

  užteks svajoti, pats laikas tas svajones įgyvendinti :)

  Ateinantį savaitgalį planuojam vėl Tadą lankyti, tai galite prisijungti, susipažinsime :)
  rašykit man arba Tadui!
  kaspukas@yahoo.co.uk

 14.   ofu rašo:

  Gal sužinote preliminarią ekogyvenviečių suvažiavimo programą..bei telefono numerį kurio nors iš organizatorių?…
  ..kažkodėl tai iš duotojo emeilo (ekogyvenvietes@gmail.com) neatsakoma (.. yra asmenų, kurie nedrįsta važiuoti negavę leidimo).

  primenu apie renginį:
  “Sausio 15-16 d. Ročkiuose, gyvenvietėje prie Alytaus rengiamas VISŲ LIETUVOS EKOGYVENVIEČIŲ SUVAŽIAVIMAS. Dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome užsiregistruoti el.paštu ekogyvenvietes@gmail.com. Ročkiai šiuo metu gali priimti 40-50 dalyvių dieną ir 20-30 nakvojimui. Todėl prašome, kad iš kiekvienos gyvenvietės atvyktų po 2-3 žmones sugebantys atstovauti gyvenvietę (pristatyti esančią situaciją). Nusiteikite darbingai, tai nebus “tūselis”, o greičiau darbingas rimtas susitikimas. Kuo mažesnė dalyvių grupė ir kuo dalyviai labiau nusiteikę kalbėtis apie ekogyvenviečių situaciją Lietuvoje, tuo efektyvesnis susitikimas bus. Renginys nemokamas. Kuo anksčiau užsiregistruosite, tuo daugiau šansų, kad susikooperuosite su kitais žmonėmis ir susėsite į vieną automobilį, o ne važiuosite su pustuščiais.”

  Stipybės bei iki.

 15.   Tomas Šiaulys rašo:

  Aš noriu prisijungti prie kurios nors iš ekogyvenviečių (įdomu kiek ir kokių jų Lietuvoje yra..) bo jau atsibodo mieste bėgti ir nežinoti kur :) dabar vis dar bėgu, o vasarą atvažiuosiu į svečius, jei galima :) labai noriu statyti namą iš molio ir šiaudų, na bet tam irgi reikia šiokių tokių pradinių investicijų

 16.   Jovita rašo:

  Norėčiau sužinoti ar tokių ekogyvenviečių kuriasi aplink Šiaulius? Nes nenorėčiau nutolti nuo savo gimtinės. Mielai prisijungčiau prie tokios kaiminystės ir manau būčiau naudinga.

 17.   Eduardas ir Jadvyga rašo:

  Sveiki visi,
  Yra noras ir mums su žmona kurtis ekogyvenvietėje tarp „ekologiškų“ žmonių :) šiuo metu mes kaupiam finansinius resursus būsimam ekologiškam namui iš plaušmolio. Sveika mityba ir eko daržininkystė bei sodininkystė - taip pat mums ne svetimos idėjos. Tad norėjau pasiteirauti, ar įvyko kokių nors reikšmingų įvykių šios ekogyvenvietės kūrimosi procese? Taip pat skaičiau komentaruose, jog jūs jau buvote susibėgę aptarti veiksmų plano :) labai prašau žmones ar žmogų koordinuojančius šios gyvenvietės kūrimasi pranešti man apie esamą situaciją. Mūsų ketinimai įsigyti žemės lopinėlį jau šią vasarą yra labai rimti, kitamet pradėti kurtis (namas, daržas, sodas, miškas, tvenkinys ir t.t.) Iš anksto dėkoju. Mano el. Paštas eduardas_vol@yahoo.com

 18.   Kasparas rašo:

  Sveiki:)

  Puiku! Šios ekogyvenvietės kūrimosi procese kažko labai daug nieko neįvyko, nes jos nuolatinis gyventojas Tadas šiuo metu išvykęs į kelionę ir negrįš iki gegužės mėnesio :) Aš asmeniškai pasikeitus aplinkybėms pradėjau kurtis kitoje ekogyvenvietėje. Bet Tadas apsidžiaugs ir palaikys ir padės, pakonsultuos visais Jums rūpimais klausimais, tik jo šiuo metu nėra Lietuvoje :)

  Šiaip besikuriančių Ekogyvenviečių Lietuvoje “dygsta” ir jau yra pridygusių labai nemažai, tik jos dar nedrasiai ir po truputi skelbiasi, todėl geriausia tiesiog kuo daugiau domėtis, bendrauti, susitikti su kitais bendraminčiais ir tada tikrai rasite savo žemelę gyvenimui ir laimei :)

  Kitos gyvenvietės po truputi skelbiasi čia: http://ekogyvenvietes.wordpress.com/ bet čia tik kelios, yra tikrai daug daugiau po visą Lietuvą išsibarsčiusių. Viskas priklauso nuo Jūsų norų ir ketinimų. Stebėkite informacija internete (pvz. anastasija.lt, ekonaujienos.lt) , dalyvaukite renginiuose, susitikimuose, kurių tikrai daug, susipažinsite su kitais, ateinant šiltajam metų laikui ypač daug planų ir sumanymų ir veiklos bus, tik nepražiopsot reikia ir tada tikrai viskas pajudės norima linkme!

  Tikiuosi padėjau Jums kuo nors!

 19.   sandra rašo:

  Gal kas galetu koki kontakta numesti ar telefono numeri atsiusti su kuo konkreciai galima but pasisneket apie isikurima.Labai laukiu norsciau sekmadieni nuvaziuot paziuret gal kas koperuotusi.Laukiu laukiu ziniu.

 20.   svajokliai-meškinai:) rašo:

  Labas, Tadai, jau esi? Mano svajonės vis dar tik svajonės… Gal jos dar ne tokios stiprios, kad relizuotųsi, o gal tiesiog biednu gimęs biednu ir liksi… :(… Neturim ką parduot, kad galėtume žemelės nusipirkti ir joje kurtis… :(… Bet taip norisi laisvės… erdvės… žemės kvapo… savo žemės… kad joje vaikai laimingi augtų… Tai vat kaip išeina… Turiu svajonę, turiu viziją, kaip statyčiau namuką, ką sodinčiau, ir padėjėjų turiu - trys poras mažyčių rankučių… tik… žemės nėra, ir nėra už ką jos įsigyt… :(

 21.   Toltik rašo:

  Aukščiau širdis Svajokliai :) :) :) - viskam sąvas laikas, bus svajonės, žingsneliai link jų realizavimo - atsiras ir galimybės :)…

  Sukurta el. laiškų konferencija norintiems įsigyti žemės ir kurtis šalia manęs.. Google groups “Naujakuriai”.

  Norintys prisijungti rašykite man el. paštu Tadas.Lomanas@yahoo.com - prijungsiu.

 22.   Trečiasis ekogyvenviečių suvažiavimas « Ekogyvenvietės Lietuvoje rašo:

  [...] Atvykstantiems kontaktai čia: http://toltikkontaktai.blogas.lt/kvieciu-i-svecius-2.html [...]

  [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s server IP (216.151.210.20) doesn’t match the comment’s URL host IP (76.74.254.123) and so is spam.

 23.   Titas Ir Egle rašo:

  Sveiki,
  Noretume jungtis prie eco judejimo ir isikurti gamtoje.
  Viska perskaiciau ir pasimeciau del gyvenvietes kurimo eigos :) Ar galetumete kas informuoti kaip kas vyksta ir kada galima susitikti apziureti vietoviu.

 24.   Dovile rašo:

  Ir mes - jauna šeima su tėvais - norėtume apsigyventi eko gyvenvietėje 50 km spinduliu apie Vilnių. Pradžiai norėtume sužinoti daugiau apie galimybę čia įsikurti, apžiūrėti vietovę.

 25.   Jelena rašo:

  kokia vistik nuotabi mintys. gaila kad neturiu sansu dalivauti

 26.   Andrius rašo:

  Mane tai labai domina, bet kyla klausimu. Ka darote su nuotekom, siukslem ir panasiai. Ir dar kaip su vaiku ugdymu ir medicina?

 27.   ramiux rašo:

  o kokios zemes sklypu kainos?

 28.   Gediminas rašo:

  Su Naujaisiais , sekmingu

  Pirkciau zemes kaiminysteje . Kam skambinti , kad pasiziureti apylinkes ir parduodamus sklypus ?

 29.   Toltik rašo:

  Sveiki,

  praktiškai kas kelios dienos gaunam užklausas iš žmonių norinčių
  kurtis apylinkėse ar šalia, tad nusprendėm parašyti kas naujo
  Ridvoniškių eko gyvenvietėj per paskutinį pusmetį.

  Visų pirma, tai prie gyvenvietės prisijungė Oksana su Algiu, ir trim
  vaikais (Guoda, Ainiu ir Ievute). Jie nusipirko žemės, gyvena viename
  iš laisvų kambarių ir ketina statytis namuką šią vasarą.

  Kitą laisvą kambarį susiremointavo Elvyra su dukrele Goda, bet šiuo
  metu ten negyvena, tad jame šimininkauja Gintarė, nes nori atlaisvinti
  didijį kambarį svečiams ir bendrai veiklai.

  Taip pat prisijungė Povilas. Jis ketina pirktis žemės Miške ir ten
  gyventi. Nors pabuvo dar neilgai, bet jau išsiaiškino žemės
  sąvininkus, tariasi dėl nuomos ar pirkimo, pasidarė lysvę, statosi
  indėnišką vigvamą.

  Už poros kilomtrų prie ežero žemės nusipirko Tadas su Ieva, ketina
  kurtis nuo pavasario.

  Šiaip žiemojam ramiai bet smagiai, siuvam, drožinėjam, vaikštom po
  miškus, stebim gyvūnus, skaitom knygas, žiūrim filmus, valgom datuliną
  :) , miegam kiek norim, mokomės visokių dalykų, kurie tuo metu
  aktualūs…ir t.t. Aš asmeniškai laukiu kol užšals prūdas ir galėsiu
  su pačiūžom čiūžinėt… :)

  Dabar apie parduodamas žemes.

  Vis dar parduodamos dvi sodybos Kraujelaidžiuose ( viena už 60tukst.
  su 4ha, kita apie 45tuks su 3ha).
  Parduodami du ha dirbamų laukų ant kalvos prie miško už 12tukst.
  Parduodami du sklypai miške - buvusios senos sodybos. Dar yra visokiausių sklypų gal penki ir visokiausių dydžių.

  O dabar apie naujus sklypus..

  Tadas neseniai susipažino su kaimyne, kuri turi 25ha sklypą prie kelio
  Giedraičiai -Dubingiai, 4km nuo Giedraičių, kurį nori parduoti po 7000
  už ha. Jei susiburtų grupelė žmonių, būtų galima jį nupirkti.

  Taip pat radom skelbimą apie sklypą už 5-ių km į kitą pusę, link širvintų :
  Kaina: 25 000 Lt Plotas: 5,19 ha

  Tai va tiek, buvo internete dar keli sklypai 5km spinduliu.

  Buvom nueje i Giedraiciu zemetvarka pasiaiskinti aplinkiniu sklypu
  savininku, kai ka ir issiaiskinome, del kitu dar i Moletu savivaldybe
  vaziuosime kita savaite.

  Tai tiek ziniu. Junkites, vienikites, pirkites. Atvaziuokit
  pakalbesim. Linkejimai.

  Mes

 30.   Vėjūnė rašo:

  Sveiki,

  Ar nauji nariai, pageidaujantys burtis, kaip nors fiksuojami?
  ką daryti, kad mus, visus norinčius, kas nors išgirstų ir padėtų susivienyti bendram tikslui?
  Mes - dvi šeimos su vaikais ieškome bendraminčių.
  patys turime užtektinai žemės sau, t.y. šeimos poreikiams, tačiau suvokiame, jog nieko nepadarysime vieni.
  todėl esame linkę į kompromisą - ieškoti bendros, neutralios žemės, į kurią visi galėtume susikelti vienu metu.

  taigi, kaip prisijungti prie veiksmo?

 31.   Toltik rašo:

  Šaunumėlis,

  Naujus narius prijungiu prie “Naujakurių” googl’grupės ir žinoma visada kviečiu į svečius pasiplepėti ir apsižiūrėti realioje aplinkoje, papasakoju ir aprodau dabartinę situaciją, parduodamus sklypus ir kitus patinkančius iškotojams.

  O dėl apsivienijimo tai čia jau besivienijančių iniciatyvos reik :), bendraukite, ieškokite, klauskite :).

  Sėkmės

 32.   Rita Vince Baltruniene rašo:

  Laba diena,

  noreciau prisijungti prie Naujakuriu grupes:) Mat ziurinejam sodybas jusu apylinkese ir eko gyvenimas nesvetimas:)
  Kai atlegs salciai noretume prasytis i svecius valandziukei mat klausimu daug o patirties nulis…

  Rita

 33.   Ruta Navarackaite rašo:

  Sveiki,ir man labai idomu kas cia vyksta,noreciau prisijungti prie jusu. Jauciu su kiekviena diena vis labiau, kad reikia begti is miesto…
  I ka kreiptis informacijos issamesnes. dekoju

 34.   Vaida rašo:

  Labas Tadai,

  ar butu galima atvaziuot pasiziureti, kaip gyvenat ir susipazinti. Kaip ir ka kontaktuoti?

 35.   Ana rašo:

  Sveiki!
  Labai artima viskas apie ka rashote! Taip dzhiugu kad tai viksta! Kad bendromene (jusu ir kitos) atsiranda ir auga! Mes turime sklypa su namuku, kuriuos nusprendeme parduoti ir pirkti zheme shalia bendraminchiu! kuriuos shiuo metu ir jeshkom!:) Labai noretume atvazhiuoti pas jus i svechius!
  Pagarbiai
  Ana ir Sergejus

 36.   Stefanija rašo:

  Sveiki.Esu 59 metu,biski metyta vetyta…bet gal susiresciau nediduka molinuka….jei stengciaus kitiems padeti stropiai….Tebesu neLietuvoj,bet jau ilgokas laiko tarpas kaip jaciu traukima atgal.turiu 67 arus Tirksliuose,bet…tikriausiai nebegalima keisti zemes dabar…Nuo ko cia man pradeti…?

 37.   AB rašo:

  domoplius:Skelbimo ID: D1636971

 38.   Glesum rašo:

  Taip, šitas namas apie kilometras nuo mūsų. Ir tik keli šimtai metrų nuo Tado su Ieva.

 39.   Asta rašo:

  Sveiki. Labai džiaugiuosi už visus, kad natūralumas taip traukia. Aš seniai norėjau gyventi gamtoje, ekologiškame name, bet galimybių nebuvo. Šiek tiek atsirado ir nedelsdama noriu žengti. Labai norėčiau bet kur įsikurti, svarbu prie bendraminčių, tačiau labai svarbus mylimas darbas Vilniuje. Ar nežinote, kas kuriasi arčiau Vilniaus, arba norinčių tai padaryti? Variantų mačiau yra visai neblogų, tik vieniems nesmagu :)

 40.   Egidijus rašo:

  Sveiki, ieskau kur pabegt is vilnaius. Ar pavyko susiburt? Noreciau prisijungt. Kokios galimybes?

 41.   Tadas rašo:

  Zemes yra. Ar tau tiks - nezinau. Turi pats atvaziuoti ir paciupineti,
  pasiziureti. Bendravimo is musu labai daug nesitikek - mes kaip tik
  norime ramiai ir niekieno netrukdomi gyventi, koki karta kita per
  metus su kaimynu ka nors konkretaus nuveikiant abipusiai naudingo,
  vienu kitu zodziu irgi ne kas menesi persimetant. Dabartine
  ekogyvenvietes vizija: savarankiskos ir savipakankamos ekosodybos.
  Nebutina visko mest, nebent taip norisi paciam - tavo asmeniniai pasirinkimai.

  Del bendraminciu tai ir pavyko ir nepavyko :). Esme tame, kad
  savarankisku zmoniu siuo metu mazai, o ekologiskai mastanciu tarp ju
  dar maziau. O mes norim savo gyvenima gyventi, o ne svetimas seimas
  ant savo kupros nesti ir ju problemas spresti - o su bendraminciais
  atvirai pasakius tai taip vat ir gavosi siuo metu. Kolkas viena penkiu
  asmenu seima statosi salimais nama ir gyvena musu name - nusprendeme
  iki rugsejo leisti jiems gyventi, o po to jei nespes pasistatyti ir
  isikurti tai tures grizti i vilniu ir persikels i isikurta sodyba tada
  kada ju asmenine karma jiems leis. Antras ekogyventojas siuo metu
  lygtai vis dar anglijoj uzdarbiauja pagal plana namo statybai, bet
  vasara tuoj ipuses, o jo nematyti, jam dar nepareiskem ultimatumo, bet
  jau ruosiames, ilgiau nei iki nauju metu pas save jo taip pat
  nelaikysim - neisikurs savo sklype gales vaziuoti su savo karma visur
  kur patinka, tik ne pas mus. Dar viena seima - sie buvo patys
  puikiausi kaimynai, idealiai atitinkantys musu kaimynu supratima -
  kurese uz pusantro km savo sklype kuri patys susirado, isigijo ir
  apgyvendino. Deje bet nusprende kurimasi pievoje iskeisti i pirkta
  sodyba kitoje vietoje, tai ta sklypa pries pora menesiu pardave ir
  issikele arciau tevu i isigyta sodyba - visokeriopos sekmes jiems :). Tai va taip. Be naujakuriu dar yra kaimynai su kuriais maziau ekologijos jungia - vieni senbuviai (mociute 90 metu ir jos vaikai su anukais) ir naujakuriai kaimynysteje jau penkti metai gyvena ir ukiu truputi uzsiima, truputi mieste dirba.
  Pries savaite susipazinom su kitais kaimynais uz misko, pora km kelio
  - jie mini eko ukeli gyvuliuku laiko ir jau ketvirti metai salia
  gyvena su dviem vaikais. Va toki kaimynai mums labai patinka, nes jie
  savarankiski ir nereik svaistyti jegu su jais, drasinti ir asaru
  sluostyti ;).

  Tai tiek. Rasau issamiai, kad nereiktu gaisti laiko, nei mums savo,
  nei jums savo.

 42.   Neravu rašo:

  Sveiki, ar dar yra pageidaujančių kurtis į ekobendruomenes.
  Esu vienišius iš Dzūkijos.
  Jei atsirastų ekosodybos bendraminčių, rašykite neravu39b@gmail.com

Rašyk komentarą